BlackBerry Device Software güncelleme hakkında

Aşağıdaki nedenlerden ötürü BlackBerry® Device Software uygulamasını güncellemek isteyebilirsiniz:
  • yeni uygulama ve özelliklere erişim
  • teknik bir sorunun çözülmesi
  • kablosuz iletişim servis sağlayıcınızın BlackBerry Device Software uygulamasını güncellemenizi istemesi

BlackBerry Device Software uygulamasını kablosuz şebeke üzerinden, bir web sitesinden veya BlackBerry® Desktop Software kullanarak güncelleyebilirsiniz.

Güncelleme türüne, cihaz verilerinin miktarına ve BlackBerry cihazınızdaki uygulama sayısına bağlı olarak güncelleme işleminin süresi 15 dakika ile 2 saat arasında değişebilir. Güncelleme sırasında cihazınızı kullanamaz veya acil arama yapamazsınız. Güncelleme devam ederken pili çıkarmayın.

Kablosuz şebeke üzerinden

Cihazınızın Ana ekranında bir Kablosuz Güncelleme simgesi görüntülenirse, BlackBerry Device Software uygulamasını kablosuz şebeke üzerinden güncelleyebilirsiniz. Ayrıca cihaz seçeneklerinden güncellemeleri kendiniz de kontrol edebilirsiniz. Güncelleme, tam bir yazılım güncellemesi ya da yalnızca kısmi bir yazılım güncellemesi olabilir. Mevcut güncelleme tam yazılım güncellemesi ise, cihaz verileriniz cihazınızda yedeklenir ve kurulum sırasında geri yüklenir. Kablosuz iletişim servis sağlayıcısı veya yönetici tarafından ayarlanan seçeneklere bağlı olarak BlackBerry Device Software uygulamasını kablosuz iletişim şebekesi üzerinden güncelleyemeyebilirsiniz. Kablosuz iletişim servis sağlayıcınıza bağlı olarak güncellemeyi cihazınıza yüklerken ek ücret ödemeniz gerekebilir.

Web sitesinden

E-posta hesabınız BlackBerry® Internet Service veya bu özelliği destekleyen bir BlackBerry® Enterprise Server kullanıyorsa, BlackBerry Device Software uygulamasını cihazınızı bilgisayarınıza bağlayıp www.blackberry.com adresindeki web sitesini ziyaret ederek güncelleyebilirsiniz:

BlackBerry Desktop Software hakkında

Bilgisayarınızda BlackBerry Desktop Software kuruluysa, BlackBerry Device Software uygulamasını bilgisayarınızı kullanarak güncelleyebilirsiniz. BlackBerry Device Software uygulamasını bilgisayar kullanarak güncelleme hakkında daha fazla bilgi almak için BlackBerry Desktop Software Yardım bölümüne bakın.

Research In Motion, özellikle herhangi bir yazılımı güncellemeden önce, bilgisayarınızda düzenli olarak bir yedekleme dosyası oluşturmanızı ve kaydetmenizi önerir. Bilgisayarınızda güncel bir yedekleme dosyası bulunması, cihazınızın kaybolması, çalınması veya beklenmeyen bir sorun nedeniyle bozulması halinde cihaz verilerinizi kurtarmanıza yardımcı olabilir.


Bu bilgiler yardımcı oldu mu? Yorumlarınızı bize gönderin.