BlackBerry Device Software'i güncelleme hakkında

Aşağıdaki nedenlerden ötürü BlackBerry® Device Software'i güncellemek isteyebilirsiniz:
  • yeni uygulama ve özelliklere erişim
  • teknik bir sorunun çözülmesi
  • kablosuz iletişim servis sağlayıcınızın BlackBerry Device Software'i güncellemenizi istemesi.

Güncelleme türüne, cihaz verilerinin miktarına ve BlackBerry cihazınızdaki uygulama sayısına bağlı olarak güncelleme işleminin süresi 15 dakika ile 2 saat arasındadır. Güncelleme sırasında cihazınızı kullanamaz veya acil arama yapamazsınız. Güncelleme sırasında cihazınız sıfırlanabilir veya bir an için beyaz bir ekran gösterebilir - bu durum normaldir. Güncelleme devam ederken pili çıkarmayın.

BlackBerry Device Software'i kablosuz şebeke üzerinden, bir web sitesinden veya BlackBerry® Desktop Manager kullanarak güncelleyebilirsiniz.

Cihazınızın Ana ekranında bir Kablosuz Güncelleme simgesi belirirse, BlackBerry Device Software'i kablosuz şebeke üzerinden güncelleyebilirsiniz. Ayrıca cihaz seçeneklerinden güncellemeleri kendiniz de kontrol edebilirsiniz. Güncelleme, tam bir yazılım güncellemesi ya da yalnızca kısmi bir yazılım güncellemesi olabilir. Mevcut güncelleme tam yazılım güncellemesi ise, cihaz verileriniz cihazınızda yedeklenir ve kurulum sırasında geri yüklenir. Kablosuz iletişim servis sağlayıcısı veya yönetici tarafından ayarlanan seçeneklere bağlı olarak BlackBerry Device Software yazılımını kablosuz iletişim şebekesi üzerinden güncelleyemeyebilirsiniz. Kablosuz iletişim servis sağlayıcınıza bağlı olarak güncellemeyi cihazınıza yüklerken ek ücret ödemeniz gerekebilir.

Cihazınız BlackBerry® Internet Service ile ilişkiliyse, cihazınızı bilgisayarınıza bağlayıp yükseltme web sitesini ziyaret ederek BlackBerry Device Software'inizi yükseltebilirsiniz. www.blackberry.com/updateokuyun.

Bilgisayarınıza BlackBerry® Desktop Software'i kurduysanız, BlackBerry Device Software'i BlackBerry Desktop Manager kullanarak güncelleyebilirsiniz. Yazılımı BlackBerry Desktop Manager kullanarak güncelleme hakkında daha fazla bilgi için BlackBerry Desktop Manager ile birlikte verilen çevrimiçi yardıma başvurun.


Bu bilgiler yardımcı oldu mu? Yorumlarınızı bize gönderin.