Tabletinizi bir HDMI ekrana bağlama

BlackBerry PlayBook tabletinizi bir HDMI ekrana bağlarken, varsayılan en boy oranı ayarlarını değiştirmeniz gerekir. Sahip olduğunuz ekrana bağlı olarak, ayara Tam Piksel, Ekrana Sığdır veya benzer bir ad verilebilir. Video görüntülüyorsanız, ayarı 16:9 değerine değiştirin. Oyunlar gibi başka uygulamalar kullanıyorsanız, resimler görüntülüyorsanız veya Docs To Go sunum modunu kullanıyorsanız, ayarı ekrana sığdır seçeneğine değiştirin.

  1. Bir HDMI kablosu kullanarak, tableti HDMI ekrana bağlayın.
  2. Tablette, üst çerçeveden aşağı doğru kaydırın.
  3. HDMI'a dokunun.
  4. Uygun ayarları değiştirin.

Seçenek

Açıklama

Varsayılan Ayna Modu

Ayna modunda, tablette ve ekranda aynı görüntü gösterilir. Bu modu açmazsanız, tablette ve HDMI ekranda ayrı görüntüler görürsünüz. Bu özellik, tablet ana ekranınızın tamamını HDMI ekranda paylaşmak istemezseniz yararlı olabilir; monitörde veya TV'de yalnızca görünmesini istediğiniz uygulama görünür.

En Boy Oranı

En boy oranını, HDMI ekranınız için doğru orana ayarlayın. Genellikle, yüksek çözünürlüklü bir televizyon için doğru oran 16:9 ve bir monitör için 4:3'tür. En boy oranını, görüntülemekte olduğunuz uygulamaya bağlı olarak da ayarlamanız gerekebilir.

Gösterim Modu

Gösterim modunu, HDMI ekranınızda gösterim modu seçeneğiyle aynı değere ayarlayın. Hangi gösterim modlarının desteklendiğini belirlemek için HDMI ekranıyla birlikte gelen belgelere bakmanız gerekebilir.

HDMI Ses

Varsayılan olarak, tabletiniz bir HDMI ekrana bağlandığında, ses HDMI kablosu üzerinden yönlendirilir. Sesin tablette kalmasını tercih ederseniz, HDMI Ses ayarını Kapalı değerine ayarlayın.Bu bilgiler yardımcı oldu mu? Yorumlarınızı bize gönderin.